Aktualności

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 LISTOPADA

(święto nakazane) Msze w kościele parafialnym 7.30 9.00 11.00 PROCESJA NA CMENTARZ I RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH NA CMENTARZU PO MSZY O GODZ. 11.00 Ofiary do skarbonek na cmentarzu przeznaczone na kleryków i Wyższe Seminarium Duchowne

Zobacz więcej

Boże Ciało i Oktawa

Po uroczystym odprawieniu uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała, wraz z procesją drogami Panigrodza i tradycyjną oktawą, bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i godnego obchodu liturgicznego: przygotowującym ołtarze z poszczególnych miejscowości; strażakom z OSP naszej parafii za kierowanie ruchem, niesienie baldachimu, prowadzenie księdza - tak w samo święto, jak przez oktawę; dzieciom pierwszokomunijnym oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki, ich mamom i innym osobom opiekującym się nimi w tym p. Katechetce; służbie liturgicznej, organistom - p. Małgorzacie i p. Jerzemu; niosącym sztandary i feretrony, a wszystkim parafianom za liczny i pobożny udział z gorliwym przystępowaniem do Komunii świętej. Bóg zapłać! Kilka zdjęć z procesji Bożego Ciała można zobaczyć w zakładce: Galeria.

Zobacz więcej

Wielka Sobota 2023

Jak co roku w Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim wartę zaciągnęli strażacy z OSP działających w naszej parafii w Stołężynie, Olesznie, Lęgniszewie, Czerlinie i Panigrodzu. Wybrane zdjęcia w Galerii.

Zobacz więcej

Podkomisja ds. Budownictwa Organowego w naszej parafii

W środę 15 lutego 2023 roku Podkomisja ds. Budownictwa Organowego wraz z Ks. Przewodniczącym Łukaszem Kucharskim, dokonała oględzin organów w naszym kościele parafialnym. Podkomisja oceniła stan instrumentu, który pochodzi z warsztatu Wilhelma Sauera i został wybudowany w 1897 r. W pierwszych dniach marca do parafii dotarła dokumentacja sporządzona przez Podkomisje wraz z zaleceniami. Zdjęcia z oględzin można zobaczyć w Galerii.

Zobacz więcej