Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII TYDZIEŃ WIELKANOCNY

12 – 18 maja 2024

 1. Dziś rozpoczynamy peregrynację Figury św. Michała Archanioła w naszej parafii.
  • 17.30 – nabożeństwo powitania Św. Michała Archanioła
  • 18.00 – msza św. powitania
  • 20.30 – Nabożeństwo majowe i apel Jasnogórski
 • Jutro, w poniedziałek 13 maja:
  • 7.00 – otwarcie kościoła
  • 10.00 – msza święta chorych i starszych i nabożeństwo majowe
  • 12.00 – nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła
  • 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego
  • 16.00 – Msza pożegnani
 • 2. We wtorek 14 maja msza św. wyjątkowo o godz. 18.30.
 • 3. Od wtorku nabożeństwo majowe po mszy wieczorem. W środę w trakcie nabożeństwa modlitwa rzymska do MB Nieustającej Pomocy.
 • 4. W piątek 17 maja po mszy i nabożeństwie próba dzieci I komunijnych.
 • 5. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za podjęte prace w kościele, wokół kościoła, w domu katechetycznym i innych miejscach oraz za ozdobienie drogi przejazdu św. Michała Archanioła.
 • 6. O posprzątanie kościoła w następnym tygodniu bardzo proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych z przyszłego roku 2025.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI TYDZIEŃ WIELKANOCNY

5 – 11 maja 2024

 1. Od jutra – 6 maja – przypadają dni krzyżowe – aż do środy modlić się będziemy w czasie  nabożeństw majowych o urodzaje i w intencji krajów głodujących. Z tej racji nabożeństwa majowe z odpowiednimi modlitwami przy krzyżach o godz. 19.00: w poniedziałek w Olesznie, we wtorek w Rozpętku, w środę w Lęgniszewie. Nie będzie w te dni nabożeństwa majowego w kościele, jedynie zwyczajowo – we wtorek litania do św. Józefa, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 2. W środę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława patrona Polski.
 3. W piątek 10 maja po mszy św. spotkanie całej służby liturgicznej w sprawie peregrynacji św. Michała Archanioła.
 4. Za tydzień w niedzielę 12 maja rozpoczyna się peregrynacja figury Św. Michała Archanioła w naszej parafii. Nie będzie mszy o godz. 7.30. Porządek mszy i nabożeństw:  9.00 i 11.00 msze święte
  • 17.30 – nabożeństwo powitania Św. Michała Archanioła
   • Poczty sztandarowe bardzo proszę u ustawienie się przed wejściem do kościoła.
  • 18.00 – Msza św. powitalna – za Parafian
  • 20.30 – Nabożeństwo majowe i apel Jasnogórski
 5. Program peregrynacji na poniedziałek 13 maja:
  • 7.00 – otwarcie kościoła
  • 10.00 – msza święta chorych i starszych i nabożeństwo majowe
  • 12.00 – nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła
  • 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego
  • 16.00 – Msza pożegnalna
 6. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarowane kwiaty. Z racji peregrynacji figury św. Michała Archanioła, bardzo proszę WSZYSTKICH PARAFIAN o mobilizację i podjęcie prac w i przy kościele, tak byśmy mogli godnie przyjąć tak wybitnego Gościa i misjonarza mu towarzyszącego. Bardzo proszę:
  • Mieszkańców ROZPĘTKA – o dokładne odkurzenie, zamiecenie i umycie podłogi w kościele (ławek, ołtarzy, parapetów, ambony) i o zadbanie o kwiaty przy ołtarzach;
  • Mieszkańców OLESZNA – o przygotowanie postumentu pod figurę Michała Archanioła wraz z oświetleniem i kwiatami oraz ozdobienie kościoła flagami, wstęgami, girlandami itp., tak wewnątrz, jak na zewnątrz;
  • Mieszkańców LĘGNISZEWA – o uporządkowanie terenu wokół kościoła i przygotowanie go do procesji wokół kościoła – wyczyszczenie chodnika, wygrabienie trawnika, uporządkowanie otoczenia grobów i krzyża misyjnego oraz o udekorowanie bramy wjazdowej i wywieszenie flag na maszty. Bardzo też proszę o dekorację okien i drogi przez Lęgniszewo na poniedziałek – kiedy św. Michał będzie jechał do Czeszewa;
  • Mieszkańców PANIGRODZA – o uporządkowanie i udekorowanie drogi od krzyża przy blokach aż do kościoła także wzdłuż muru przy kościele oraz o przyozdobienie okien w domach na trasie przejazdu figury;
  • Mieszkańców STOŁĘŻYNA – o uporządkowanie terenu przed domem katechetycznym, umycie okien w domu katechetycznym i ich udekorowanie. Panie z KGW w Stołężynie bardzo proszę o pomoc w kuchni na plebanii przy kolacji w niedzielę i obiedzie w poniedziałek.
  • Mieszkańców ZYGMUNTOWA proszę o pomoc w udekorowaniu ogrodzenia od strony plebanii i uporządkowanie drogi dojazdowej do bramy do kościoła.
 7. Dla omówienia szczegółów tych prac zapraszam Sołtysów [lub osoby przez nie wskazane] na spotkanie  – w poniedziałek 6 maja na godz. 20.00.
 8. Ponawiam prośbę do strażaków z OSP w naszej parafii o podjęcie asysty przy św. Michale Archaniele w trakcie przejazdu do Panigrodza i potem odjazdu do Czeszewa.
 9. Wszystkich Parafian proszę o liczną obecność w wydarzeniach peregrynacji.
 10. W minionym tygodniu odszedł do Pana po nagrodę wieczną śp. Andrzej Fromm z Panigrodza. Wieczny odpoczynek….

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V TYDZIEŃ WIELKANOCNY

28 kwietnia – 4 maja 2024

 1. W środę rozpoczyna się maj – miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe po mszach świętych przed Najświętszym Sakramentem.
 2. Ponieważ majowy pierwszy piątek miesiąca przypada w Uroczystość Królowej Polski, dlatego z Komunią świętą do chorych udam się w czwartek 2 maja od godz. 8.30. Można zgłaszać chorych w zakrystii.
 3. W piątek 3 maja – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej Patronki Polski, msze jak w niedziele. Nie obowiązuje post. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po mszy o godz. 7.30, po mszy o godz. 9.00 rozpoczniemy nowennę przed peregrynacją figury św. Michała Archanioła w naszej parafii, majowe po mszy o godz. 11.00.
 4. W sobotę 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana – podczas mszy modlić się będą strażacy wszystkich OSP z naszej parafii.
 5. W niedzielę za tydzień – 5 maja – po mszy o godz. 9.00 nabożeństwo majowe, spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic. Proszę o liczną obecność, by omówić przygotowania do peregrynacji.
 6. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarowane kwiaty. O posprzątanie kościoła na następny tydzień bardzo proszę mieszkańców Rozpętka: Warchlewscy, Wożniak, Sawiccy, Ciesielscy, Berdych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV TYDZIEŃ WIELKANOCNY

21 – 27 kwietnia 2024

 1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy w Kościele Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 2. Parafia farna w Kcyni organizuje 1 maja br. pieszą pielgrzymkę do Górki Klasztornej. Trasa ma długość ok. 45 km. Wyjście z Kcyni o godz. 6.00, powrót autokarem ok. godz. 20.30. zapisy w zakrystii lub u ks. przewodnika – numer podany na plakacie w gablocie.
 3. Parafia farna w Kcyni organizuje 1 czerwca br. wyjazd młodzieży na Lednicę na coroczne czuwanie; szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. W wtorek po mszy litania do św. Józefa, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek 25 kwietnia:
  • po mszy ok. godz. 18.30 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci mających przystąpić do I Komunii w roku 2025,
  • na godz. 20.00 zapraszam na krótkie spotkanie prezesów OSP naszej parafii.
 6. W niedzielę za tydzień – wymienianki roczne.
 7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarowane kwiaty. Bardzo proszę nowożeńców, by zadbali o posprzątanie kościoła na kolejną niedzielę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III TYDZIEŃ WIELKANOCNY

14 – 20 kwietnia 2024

 1. Parafia farna w Kcyni organizuje 1 maja pieszą pielgrzymkę do Górki Klasztornej. Trasa ma długość ok. 45 km. Wyjście z Kcyni o godz. 6.00, powrót autokarem ok. godz. 20.30. zapisy w zakrystii lub u ks. przewodnika – numer podany na plakacie w gablocie.
 2. W poniedziałek 15 kwietnia po mszy wieczornej ok. 18.30 w sali katechetycznej spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W wtorek po mszy litania do św. Józefa, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W sobotę 20 kwietnia o godz. 10.00 spotkanie kandydatów do ministrantów i służby liturgicznej.
 5. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę, a także za złożoną ofiarę. O posprzątanie na kolejną – III Niedzielę Wielkanocną, bardzo proszę rodziny z Rozpętka: Janowiak, Jerzakowski, Mieczkowski, Zawielak, Mulewska, Wilk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II TYDZIEŃ WIELKANOCNY

7 – 13 kwietnia 2024

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia – zbiórka do puszek na dzieła Caritas.
 2. W poniedziałek 8 kwietnia przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 3. W poniedziałek za tydzień – 15 kwietnia – po mszy wieczornej ok. 18.30 w sali katechetycznej spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 4. W wtorek po mszy litania do św. Józefa, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę paniom: Eugenii Mrozińskiej i Barbarze Kudlińskiej, a także za złożoną ofiarę. O posprzątanie na kolejną – III Niedzielę Wielkanocną, bardzo proszę rodziny z Rozpętka: Wrzyszcz, Maćkowski, Hausz, Jakubiak, Musiał, Janowiak.
 6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Zdzisława Woźniaka z Rozpętka. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie….

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OKTAWA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

9 – 16 kwietnia 2023

Chrystus Zmartwychwstał!

Składam podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do godnego świętowania Triduum Paschalnego:

– Dziękuję pani Aleksandrze katechetce i pani Ani, oraz panu Wojciechowi za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Wszystkim parafianom, za złożone ofiary na kwiaty do Grobu. Pani Emilii, Zuzannie i Marysi za dekoracje ołtarzy, chrzcielnicy i postumentu paschału.

– Służbie liturgicznej, za obecność na zbiórkach i piękną służbę. Szczególnie kandydatom, którzy gorliwie włączyli się w posługiwanie przy ołtarzu.

Dziękuję także tym, którzy włączyli się w przebieg liturgii w poszczególne dni: organistkom paniom Małgorzacie i Lidii oraz pani Dominice, Strażakom za straż przy Grobie i udział w procesji rezurekcyjnej, Matkom Różańcowym za przejście w procesji ze sztandarem i feretronami.

Za wszelką pomoc w przygotowaniach dziękuję także panu Mieczysławowi.

Dziękuję czytającym rozważania stacji Drogi Krzyżowej, tak w Wielki Piątek, jak  i we wszystkie piątki Wielkiego Postu.

 1. Od wtorku msze wieczorne o godz. 18.00. W wtorek po mszy litania do św. Józefa, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 2. W piątek w oktawie Wielkanocy nie ma postu.
 3. W sobotę 6 kwietnia zewnętrzne obchodu 20-lecia powstania diecezji bydgoskiej.
 4. Za tydzień 7 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia:
  • zbiórka do puszek na dzieła Caritas,
  • po mszy o godz. 9.00 spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
 5. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na Triduum i złożoną ofiarę.
 6. O posprzątanie kościoła na Niedzielę Miłosierdzia bardzo proszę rodziny z Rozpętka: od Ziemek do Janowiak.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wielki Tydzień

24 – 30 marca 2024

 1. Dziś przed kościołem w ramach akcji „Pola nadziei” uczniowie szkoły w Panigrodzu wspierają hospicja.
 2. Wielki Wtorek – o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie prezesów OSP naszej parafii.
 3. Wielki Czwartek – liturgia o godz. 18.00. W trakcie liturgii upamiętniającej ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa, dzieci pierwszokomunijne z ubiegłego roku i tegoroczne będą czytać wezwania do modlitwy powszechnej i poniosą dary w procesji z darami. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Gorzkie Żale. Po celebracji spotkanie służby liturgicznej w domu katechetycznym.
 4. Wielki Piątek:
  • obowiązuje post ścisły – bez dyspensy ze względu na wiek.
  • Zachęcam do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy w ciągu dnia, kościół będzie otwarty od g. 8.00.
  • Droga Krzyżowa ostatnia o godz. 15.00. Rozpoczęcie przy krzyżu koło bloków, zakończenie w kościele. Trasę zabezpieczają strażacy z OSP naszej parafii. Proszę o poprowadzenie rozważań:
   • Stacja 1 i 2 – mieszkańcy Stołężyna
   • Stacja 3 i 4  – mieszkańcy Lęgniszewa
   • Stacja 5, 6 i 7 – mieszkańcy Oleszna
   • Stacja 8 i 9 – mieszkańcy Rozpętka
   • Stacja 10, 11 i 12 – mieszkańcy Panigrodza
   • Stacja 13 i 14 – mieszkańcy Zygmuntowa
  • LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ z adoracją krzyża o godz. 18.00.
 5. Wielka Sobota:
  • Adoracja przy Grobie Pańskim w godz. 8.00 – 20.00.
  • Święconka w kościele o 9.00 i 13.00. Następnie święconka w świetlicach: Stołężyn 9.45; Lęgniszewo ok. 10.30; Oleszno ok. 11.15; Rozpętek ok. 12.00.
  • WIGILIA PASCHALNA o godz. 20.00. Przynosimy ze sobą gromnice dla  odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Rozpoczęcie liturgii przed kościołem.
  • Poświęcenie wody następuje w trakcie liturgii Wigilii Paschalnej: nie będzie wystawionej wody święconej w kruchcie przez Wielką Sobotę.
 6. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. O  posprzątanie kościoła na święta proszę mieszkańców Stołężyna z ul. Lęgniszewskiej. Proszę, żeby posprzątać w środę wieczorem lub w czwartek przedpołudniem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Tydzień Wielkiego Postu

17 -23 marca 2024

 1. Odprawiliśmy w minionym tygodniu rekolekcje wielkopostne. Wszystkim, którzy dopomogli w różnych sprawach organizacyjnych serdeczne Bóg zapłać! Szczególnie dziękuję rodzinom, które w niedzielę przyjęły braci kleryków na posiłek. Dziękuję też wszystkim, którzy pomagali w tych dniach przy posiłkach: pani Marzenie, państwu Annie i Danielowi, pani Patrycji, pani Joannie i Edycie. Dziękuję także pani Ewie ze sklepu i jej współpracownikom.
 2. Dziękuję za wykonane w ostatnich tygodniach różne prace: przy instalacji elektrycznej – panu Aleksandrowi, przy drzwiach wejściowych – panu Wojciechowi i Maciejowi, oraz za prace przy plebanii – panu Bartoszowi z kolegamioraz panu Michałowi ze współpracownikami.
 3. We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa msze o godz. 8.00 i 17.00. Litania do św. Józefa po mszy wieczornej. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy.
 4. W czwartek 21 marca przypada nasza doroczna adoracja całodzienna. O godz. 8.00 msza święta, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu. Jednocześnie będzie to dzień spowiedzi wielkanocnej. Spowiedź przed południem od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.00. W tych godzinach będzie zawsze jeden ksiądz w konfesjonale. Nie będzie rozdawanej komunii poza mszą świętą.
 5. W piątek 22 marca
  • od godz. 8.30 spowiedź i komunia w domach u chorych. Można zgłaszać chorych.
  • po mszy św. Droga Krzyżowa. Bardzo proszę o jej poprowadzenie mieszkańców Lęgniszewa i Zygmuntowa.
 6. W przyszłą niedzielę – wyjątkowo – wypominki roczne.
 7. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i złożoną ofiarę. O  posprzątanie na następną niedzielę proszę mieszkańców Stołężyna z ul. Parkowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Tydzień Wielkiego Postu

10 -16 marca 2024

 1. Rozpoczęliśmy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne i szkolne w szkole podstawowej w Panigrodzu. Głosi je o. Karol Amroż OCarm, a w szkole klerycy karmeliccy z Krakowa.
  • W niedzielę o 10.30 w Sali Katechetycznej spotkanie i nauka rekolekcyjna dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a po mszy o godz. 11.00 spotkanie [również w Sali katechetycznej] dzieci pierwszokomunijnych – tych z 2023 roku i z bieżącego roku.
  • Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę podczas mszy o godz. 8.00 oraz 17.00.
  • Za wysłuchanie przynajmniej trzech nauk rekolekcyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 w Sali katechetycznej spotkanie z panem prof. Władysławem Sinkiewiczem, uznanym polskim kardiologiem, który w świecie znany jest także z prac badawczych nad Całunem Turyńskim. Pan Profesor opowie o medycznej prawdzie o śmierci Pana Jezusa na krzyżu w świetle Całunu Turyńskiego.
 3. We wtorek po mszy o godz. 8.00 litania do św. Józefa. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy o godz. 17.00.
 4. W piątek 15 marca po mszy św. Droga Krzyżowa. Bardzo proszę o jej poprowadzenie mieszkańców Stołężyna.
 5. Za tydzień w niedzielę 17 marca:
  • w salce katechetycznej Kiermasz Świąteczny od 8.30 do 12.30
  • organizujemy wyjazd na Misterium Pasyjne do Górki Klasztornej. Wyjazd o godz. 13.30, powrót ok. 18.00. Płatne 20 zł przy zapisach.
  • Gorzkie Żale po mszy o godz. 11.00.
 6. Spowiedź wielkanocna i całodzienna adoracja roczna w czwartek 21 marca. Szczegóły za tydzień.
 7. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i złożoną ofiarę. O  posprzątanie na następną niedzielę proszę mieszkańców Stołężyna z ul. Nowej duży blok [nr 1 i 3] oraz domy nr 2, 2a, 4, 7, 14.
 8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku, śp. Stanisława Frieske z Oleszna. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…