IX TYDZIEŃ ZWYKŁY

2- 8 czerwca 2024

1. Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki serdecznie zapraszają do udziału w koncercie pt. „Ciągle żywy”, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 19:30 w SISU Arenie w Bydgoszczy (ul. Toruńska 59) z okazji 25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy i Toruniu. Na scenie wystąpią znani artyści: Beata Bednarz, Aga Twardowska, Anna Hnatowicz, Tadeusz Seibert. Bilety można zamówić po każdej Mszy świętej w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania, a także w Kurii Diecezjalnej od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00. Cena biletu 20 zł.
  2. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po mszy litania do Najśw. Serca.
  3. Trwa Oktawa Bożego Ciała – baldachim, głośnik, sztandar – matki różańcowe z danej miejscowości, krzyż – gdyby nie było ministranta, któryś z mężczyzn z danej miejscowości.
    • Poniedziałek – 3 czerwca: Zygmuntowo
    • Wtorek – 4 czerwca: Oleszno
    • Środa – 5 czerwca: Rozpętek
    • Czwartek 6 czerwca – zakończenie oktawy – proszę o przygotowanie ołtarzy te same osoby, co w Boże Ciało; pierwszy ołtarz przy krzyżu na ścianie północnej kościoła, drugi ołtarz pod oknem zakrystii, trzeci ołtarz przy kruchcie bocznej, czwarty ołtarz pod krzyżem misyjnym. Organizacja procesji – krzyż, sztandary, feretrony – tak jak w Boże Ciało.
  4. W piątek 7 czerwca Uroczystość Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post piątkowy. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca: do chorych udam się od godz. 8.30. Można zgłaszać chorych.
  5. Tego samego dnia w piątek 7 czerwca przypada także 25 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Bydgoszczy i ustanowienia konkatedry bydgoskiej, co zapoczątkowało proces tworzenia naszej diecezji. Z tej racji zapraszam na Apel Jasnogórski przy krzyżu papieskim o godz. 21.00.
  6. O posprzątanie kościoła na następny tydzień bardzo proszę – wg poprzednich ustaleń – nowożeńców majowych.