VIII TYDZIEŃ ZWYKŁY

26 maja – 1 czerwca 2024

1. Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki serdecznie zapraszają do udziału w koncercie pt. „Ciągle żywy”, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 19:30 w SISU Arenie w Bydgoszczy (ul. Toruńska 59) z okazji 25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy i Toruniu. Na scenie wystąpią znani artyści: Beata Bednarz, Aga Twardowska, Anna Hnatowicz, Tadeusz Seibert. Bilety można zamówić po każdej Mszy świętej w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania, a także w Kurii Diecezjalnej od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00. Cena biletu 20 zł.
  2. Dziś uroczystości Pierwszej komunii ośmioro dzieci. Po uroczystości następuje tzw. biały tydzień, a w uroczystość Bożego Ciała wezmą udział w procesji i później przez oktawę, a zwłaszcza na jej zakończenie.
  3. W poniedziałek 27 maja zapraszam na 20.00 prezesów OSP dla omówienia spraw organizacyjnych Bożego Ciała.
  4. W środę 29 maja po mszy wieczornej
    1.  spotkanie służby liturgicznej w sprawie procesji Bożego Ciała.
    1. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki na procesji i przez oktawę.
  5. W czwartek 30 maja przypada UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA.
    • Msze o 7.30 oraz o 10.00 z procesją.
    • Porządek procesji: krzyż, sztandar Żywego Różańca [ew. sztandary OSP o Kółka Rolniczego], ministranci, dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki sypiące kwiatki, Pan Jezus pod baldachimem, Lud Boży, na końcu strażacy kierujący ruchem.
    • W procesji biorą udział tylko te sztandary, które należą do grup realnie i rzeczywiście działających w naszej parafii. Są to Matki z Żywego Różańca. Inne grupy – w tym strażacy, Kółko Rolnicze, nie mają zobowiązania uczestniczenia ze sztandarem w procesji – jeśli chcą to uczynić, będziemy bardzo się cieszyć. Inne sztandary nie idą. Matki ze Wspólnoty Żywego Różańca proszę o niesienie sztandaru w następującym porządku:
      • z kościoła do pierwszego ołtarza – Róża Królowej Polski
      • od pierwszego do drugiego ołtarza – Róża M.B. Fatimskiej
      • od drugiego do trzeciego ołtarza – Róża M.B. Nieustającej Pomocy
      • od trzeciego do czwartego ołtarza – Róża M. B. Częstochowskiej
      • od czwartego ołtarza do kościoła – Róża Ojca Pio
    • Feretrony proszę postawić na ołtarzach: drugim [M.F. Fatimska], trzecim [M.B. Nieustającej Pomocy] i czwartym [M.B. Częstochowska], zawsze tak żeby zostało miejsce dla Pana Jezusa w monstrancji.
    • Baldachim – proszę strażaków o podjęcie tej posługi.
    • Trasa procesji:
      • pierwszy ołtarz przy figurze św. Józefa – Panigródz 5;
      • drugi przy domu katechetycznym;
      • trzeci przy wjeździe do szkoły i posesji p. Kusz;
      • czwarty – przy domu Panigródz 17.
      • zakończenie procesji w kościele.
    • Proszę o udekorowanie na trasie procesji okien i ogrodzeń posesji, tam gdzie to jest możliwe, flagami lub proporczykami, albo kwiatami polnymi. Brzózki lub inne zielone gałązki tylko przy ołtarzach.
    • OŁTARZE: stolik nakryty białym obrusem, dwie świece, krzyż, kwiaty polne lub przydomowe, najlepiej te wyhodowane w przydomowych ogrodach.
    • Ponawiam prośbę o PRZYGOTOWANIE OŁTARZY:
      • Pierwszy ołtarz przy figurze św. Józefa [Panigródz 5] mieszkańcy Panigrodza: od Pietrasów aż do Kośmidrów i Kopczyńskich.
      • Drugi przy domu katechetycznym – mieszkańcy Panigrodzka.
      • Trzeci przy bramie szkoły – mieszkańcy Panigrodza [nr 54-56: Ślot, Świda i Michalscy] oraz mieszkańcy Stołężyna [ul. Leśna i Poprzeczna].
      • Czwarty przy domu nr 17 – mieszkańcy Nowego Panigrodza [nr 58-67] i Kaczkowy [nr 46-53].
  6. Oktawa Bożego Ciała : baldachim, głośnik, sztandar – matki różańcowe z danej miejscowości, krzyż – gdyby nie było ministranta, któryś z mężczyzn z danej miejscowości.
    • Piątek – 31 maja: Lęgniszewo
    • Sobota – 1 czerwca: Stołężyn
    • Niedziela – 2 czerwca: Panigródz od bloków do rodziny Korbal
    • Poniedziałek – 3 czerwca: Zygmuntowo
    • Wtorek – 4 czerwca: Oleszno
    • Środa – 5 czerwca: Rozpętek
  7. Czwartek 6 czerwca – zakończenie oktawy – ołtarze przygotowują te same osoby co w Boże Ciało: pierwszy ołtarz przy krzyżu na ścianie północnej kościoła, drugi ołtarz pod oknem zakrystii, trzeci ołtarz przy kruchcie bocznej, czwarty ołtarz pod krzyżem misyjnym. Porządek procesji i zmiany przy sztandarze Żywego Różańca jak w Boże Ciało.
  8. W piątek 31 maja w oktawie – bp ordynariusz udzielił dyspensy od postu od pokarmów mięsnych. Ci, którzy chcą z tej dyspensy skorzystać są zobowiązani do odmówienia dowolnej modlitwy w intencji Ojca świętego lub naszego biskupa.
  9. Za tydzień w niedzielę 2 czerwca po mszy o 9.00 procesja i spotkanie Żywego Różańca.
  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana i został pochowany śp. Marian Malerowicz z Karolinowa. Zmarł również śp. Andrzej Demski z Panigrodzka. Pogrzeb w środę. Wieczny odpoczynek…