XII TYDZIEŃ ZWYKŁY

23 – 29 czerwca 2024

1. W dzisiejszą niedzielę  23 czerwca przeżywamy nasz odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczy i kazanie głosi prowincjał karmelitów polskich o. dr Wiesław Strzelecki O. Carm. Obecni będą także nasi klerycy, którzy otrzymali w maju święcenia diakonatu. Po sumie procesja eucharystyczna dookoła kościoła wg zwyczaju.
  2. Przez okres wakacyjny msze w tygodniu w dni powszednie, także w sobotę, o godz. 19.00.
  3. Do końca czerwca codziennie po mszy nabożeństwo czerwcowe, we wtorek z modlitwą do św. Józefa, a w środę z modlitwą rzymską do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W sobotę 29 czerwca przypada uroczystość św. Piotra i Pawła. Tego dnia zbierane są w całym kościele ofiary na dzieła Ojca św. – tzw. świętopietrze.
  5. W niedzielę 30 czerwca ostatnia niedziela miesiąca: z wypominkami rocznymi, a także ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarowane kwiaty. O  posprzątanie na  kolejną niedzielę proszę rodziny z Oleszna: Langa, Kowalscy, Langa, Nowakowscy, Owczarzak, Kubiccy.