XI TYDZIEŃ ZWYKŁY

16 – 23 czerwca 2024

1. Trwa czerwiec, miesiąc czci Najśw. Serca Pana Jezusa: codziennie po mszy litania, we wtorek z modlitwą do św. Józefa i w środę z modlitwą rzymską do M.B. Nieustającej Pomocy.
  2. Od wtorku 18 czerwca aż do końca wakacji, msze święte w dni powszednie, także w sobotę, o godzinie 19.00.
  3. Za tydzień w niedzielę  23 czerwca przypada nasz odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi prowincjał karmelitów polskich o. Wiesław Strzelecki O. Carm. Obecni będą także nasi klerycy, którzy otrzymali w maju święcenia diakonatu. Po sumie procesja eucharystyczna dookoła kościoła wg zwyczaju.
  4. Bardzo proszę o przygotowanie procesji odpustowej wokół kościoła wg zwyczaju parafialnego: Matki Różańcowe ze sztandarem, strażaków z OSP w Olesznie do baldachimu i asysty przy Sumiście. Inne sztandary i feretrony wg możliwości poszczególnych OSP, Róż różańcowych i Kółka Rolniczego.
  5. W piątek 21 czerwca po mszy świętej spotkanie z całą służbą liturgiczną w sprawie odpustu i podsumowanie roku. Informuję też, że w sobotę 15 czerwca trzech naszych ministrantów zostało promowanych przez ks. biskupa do ministrantury Słowa Bożego. Wraz z innymi czterema osobami z młodzieży służącej przy ołtarzu ukończyli oni w tym roku kurs lektorski.
  6. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła na niedzielę odpustową bardzo proszę rodziny z Rozpętka: Koralewski, Nowakowski, Kwaśniak, Kędziora, Jerzakowski. Proszę o wcześniejsze ustalenie ze mną dekoracji ołtarza i kościoła.