OKTAWA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19 – 25 maja 2024

1. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom za liczny udział w peregrynacji św. Michała Archanioła. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali w kościele i wokół kościoła, oraz na drodze przy bramie przed kościołem, przy domu katechetycznym, strojącym kościół i teren przykościelny, dom katechetyczny, drogę przed głównym wjazdem oraz drogę przez Panigródz od krzyża przy blokach aż do otoczenia kościoła, a także w Lęgniszewie przy drodze. Strażakom dziękuję za asystę w drodze i wartę na mszach oraz pomoc na procesji w trakcie nabożeństwa fatimskiego. Podziękowanie Paniom, które pomogły na plebanii przy gościnie, a także wszystkim, którzy na różne sposoby wnieśli swój wkład zaangażowania, czasu, wysiłku, pracy, kwiatów, ofiar. Peregrynacja przebiegła bardzo godnie i mamy wszyscy nadzieję, że przyniesie bogate duchowe owoce w naszym życiu.
  2. W tym tygodniu codziennie po mszy nabożeństwo majowe w kościele.
  3. W poniedziałek święto Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świątek.
  4. We wtorek 21 maja po mszy ostatnia próba dzieci pierwszokomunijnych.
  5. W sobotę  25 maja o godz. 8.00 pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych.
  6. W przyszłą niedzielę wymienianki roczne. Wymienianki z godz. 11.0 będą odmówione po mszy o godz. 9.00 z racji I Komunii. Wedle możliwości uczęszczających na mszę na godz. 11.00, a nie będących z rodzin dzieci przystępujących do I Komunii proszę o udział w mszy o innej godzinie.
  7. Przygotowujemy się już powoli do Uroczystości Bożego Ciała, które przypada 30 maja. Msza z procesją o godz. 10.00, trasa procesji w tym roku:
    • Pierwszy ołtarz przy Kosteckich/Janickich – proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców Panigrodza od Pietrasów aż do Kośmidrów i Kopczyńskich.
    • Drugi przy domu katechetycznym – proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców Panigrodzka.
    • Trzeci przy bramie szkoły – proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców Hub Panigrodzkich i Stołężyńskich [ul. Leśna i Poprzeczna].
    • Czwarty przy domu nr 17 – proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców Nowego Panigrodza i Kaczkowy.
  8. Pozostałe szczegóły na procesję i na oktawę podam za tydzień.
  9. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z przyszłego roku za posprzątanie kościoła i otoczenia na niedzielę. O ostateczne posprzątanie i dekorację na przyszłą niedzielę proszę rodziny dzieci pierwszokomunijnych.
  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Waldemar Sikorski ze Stołężyna. Pogrzeb w środę. Wieczny odpoczynek