VI TYDZIEŃ WIELKANOCNY

5 – 11 maja 2024

1. Od jutra – 6 maja – przypadają dni krzyżowe – aż do środy modlić się będziemy w czasie  nabożeństw majowych o urodzaje i w intencji krajów głodujących. Z tej racji nabożeństwa majowe z odpowiednimi modlitwami przy krzyżach o godz. 19.00: w poniedziałek w Olesznie, we wtorek w Rozpętku, w środę w Lęgniszewie. Nie będzie w te dni nabożeństwa majowego w kościele, jedynie zwyczajowo – we wtorek litania do św. Józefa, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W środę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława patrona Polski.
  3. W piątek 10 maja po mszy św. spotkanie całej służby liturgicznej w sprawie peregrynacji św. Michała Archanioła.
  4. Za tydzień w niedzielę 12 maja rozpoczyna się peregrynacja figury Św. Michała Archanioła w naszej parafii. Nie będzie mszy o godz. 7.30. Porządek mszy i nabożeństw:  9.00 i 11.00 msze święte
    • 17.30 – nabożeństwo powitania Św. Michała Archanioła
      • Poczty sztandarowe bardzo proszę u ustawienie się przed wejściem do kościoła.
    • 18.00 – Msza św. powitalna – za Parafian
    • 20.30 – Nabożeństwo majowe i apel Jasnogórski
  5. Program peregrynacji na poniedziałek 13 maja:
    • 7.00 – otwarcie kościoła
    • 10.00 – msza święta chorych i starszych i nabożeństwo majowe
    • 12.00 – nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła
    • 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego
    • 16.00 – Msza pożegnalna
  6. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarowane kwiaty. Z racji peregrynacji figury św. Michała Archanioła, bardzo proszę WSZYSTKICH PARAFIAN o mobilizację i podjęcie prac w i przy kościele, tak byśmy mogli godnie przyjąć tak wybitnego Gościa i misjonarza mu towarzyszącego. Bardzo proszę:
    • Mieszkańców ROZPĘTKA – o dokładne odkurzenie, zamiecenie i umycie podłogi w kościele (ławek, ołtarzy, parapetów, ambony) i o zadbanie o kwiaty przy ołtarzach;
    • Mieszkańców OLESZNA – o przygotowanie postumentu pod figurę Michała Archanioła wraz z oświetleniem i kwiatami oraz ozdobienie kościoła flagami, wstęgami, girlandami itp., tak wewnątrz, jak na zewnątrz;
    • Mieszkańców LĘGNISZEWA – o uporządkowanie terenu wokół kościoła i przygotowanie go do procesji wokół kościoła – wyczyszczenie chodnika, wygrabienie trawnika, uporządkowanie otoczenia grobów i krzyża misyjnego oraz o udekorowanie bramy wjazdowej i wywieszenie flag na maszty. Bardzo też proszę o dekorację okien i drogi przez Lęgniszewo na poniedziałek – kiedy św. Michał będzie jechał do Czeszewa;
    • Mieszkańców PANIGRODZA – o uporządkowanie i udekorowanie drogi od krzyża przy blokach aż do kościoła także wzdłuż muru przy kościele oraz o przyozdobienie okien w domach na trasie przejazdu figury;
    • Mieszkańców STOŁĘŻYNA – o uporządkowanie terenu przed domem katechetycznym, umycie okien w domu katechetycznym i ich udekorowanie. Panie z KGW w Stołężynie bardzo proszę o pomoc w kuchni na plebanii przy kolacji w niedzielę i obiedzie w poniedziałek.
    • Mieszkańców ZYGMUNTOWA proszę o pomoc w udekorowaniu ogrodzenia od strony plebanii i uporządkowanie drogi dojazdowej do bramy do kościoła.
  7. Dla omówienia szczegółów tych prac zapraszam Sołtysów [lub osoby przez nie wskazane] na spotkanie  – w poniedziałek 6 maja na godz. 20.00.
  8. Ponawiam prośbę do strażaków z OSP w naszej parafii o podjęcie asysty przy św. Michale Archaniele w trakcie przejazdu do Panigrodza i potem odjazdu do Czeszewa.
  9. Wszystkich Parafian proszę o liczną obecność w wydarzeniach peregrynacji.
  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana po nagrodę wieczną śp. Andrzej Fromm z Panigrodza. Wieczny odpoczynek….