OKTAWA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

9 – 16 kwietnia 2023

Chrystus Zmartwychwstał!

Składam podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do godnego świętowania Triduum Paschalnego:

– Dziękuję pani Aleksandrze katechetce i pani Ani, oraz panu Wojciechowi za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Wszystkim parafianom, za złożone ofiary na kwiaty do Grobu. Pani Emilii, Zuzannie i Marysi za dekoracje ołtarzy, chrzcielnicy i postumentu paschału.

– Służbie liturgicznej, za obecność na zbiórkach i piękną służbę. Szczególnie kandydatom, którzy gorliwie włączyli się w posługiwanie przy ołtarzu.

Dziękuję także tym, którzy włączyli się w przebieg liturgii w poszczególne dni: organistkom paniom Małgorzacie i Lidii oraz pani Dominice, Strażakom za straż przy Grobie i udział w procesji rezurekcyjnej, Matkom Różańcowym za przejście w procesji ze sztandarem i feretronami.

Za wszelką pomoc w przygotowaniach dziękuję także panu Mieczysławowi.

Dziękuję czytającym rozważania stacji Drogi Krzyżowej, tak w Wielki Piątek, jak  i we wszystkie piątki Wielkiego Postu.

1. Od wtorku msze wieczorne o godz. 18.00. W wtorek po mszy litania do św. Józefa, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W piątek w oktawie Wielkanocy nie ma postu.
  3. W sobotę 6 kwietnia zewnętrzne obchodu 20-lecia powstania diecezji bydgoskiej.
  4. Za tydzień 7 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia:
    • zbiórka do puszek na dzieła Caritas,
    • po mszy o godz. 9.00 spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
  5. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na Triduum i złożoną ofiarę.
  6. O posprzątanie kościoła na Niedzielę Miłosierdzia bardzo proszę rodziny z Rozpętka: od Ziemek do Janowiak.