Wielki Tydzień

24 – 30 marca 2024

1. Dziś przed kościołem w ramach akcji „Pola nadziei” uczniowie szkoły w Panigrodzu wspierają hospicja.
  2. Wielki Wtorek – o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie prezesów OSP naszej parafii.
  3. Wielki Czwartek – liturgia o godz. 18.00. W trakcie liturgii upamiętniającej ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa, dzieci pierwszokomunijne z ubiegłego roku i tegoroczne będą czytać wezwania do modlitwy powszechnej i poniosą dary w procesji z darami. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Gorzkie Żale. Po celebracji spotkanie służby liturgicznej w domu katechetycznym.
  4. Wielki Piątek:
    • obowiązuje post ścisły – bez dyspensy ze względu na wiek.
    • Zachęcam do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy w ciągu dnia, kościół będzie otwarty od g. 8.00.
    • Droga Krzyżowa ostatnia o godz. 15.00. Rozpoczęcie przy krzyżu koło bloków, zakończenie w kościele. Trasę zabezpieczają strażacy z OSP naszej parafii. Proszę o poprowadzenie rozważań:
      • Stacja 1 i 2 – mieszkańcy Stołężyna
      • Stacja 3 i 4  – mieszkańcy Lęgniszewa
      • Stacja 5, 6 i 7 – mieszkańcy Oleszna
      • Stacja 8 i 9 – mieszkańcy Rozpętka
      • Stacja 10, 11 i 12 – mieszkańcy Panigrodza
      • Stacja 13 i 14 – mieszkańcy Zygmuntowa
    • LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ z adoracją krzyża o godz. 18.00.
  5. Wielka Sobota:
    • Adoracja przy Grobie Pańskim w godz. 8.00 – 20.00.
    • Święconka w kościele o 9.00 i 13.00. Następnie święconka w świetlicach: Stołężyn 9.45; Lęgniszewo ok. 10.30; Oleszno ok. 11.15; Rozpętek ok. 12.00.
    • WIGILIA PASCHALNA o godz. 20.00. Przynosimy ze sobą gromnice dla  odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Rozpoczęcie liturgii przed kościołem.
    • Poświęcenie wody następuje w trakcie liturgii Wigilii Paschalnej: nie będzie wystawionej wody święconej w kruchcie przez Wielką Sobotę.
  6. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. O  posprzątanie kościoła na święta proszę mieszkańców Stołężyna z ul. Lęgniszewskiej. Proszę, żeby posprzątać w środę wieczorem lub w czwartek przedpołudniem.