V Tydzień Wielkiego Postu

17 -23 marca 2024

1. Odprawiliśmy w minionym tygodniu rekolekcje wielkopostne. Wszystkim, którzy dopomogli w różnych sprawach organizacyjnych serdeczne Bóg zapłać! Szczególnie dziękuję rodzinom, które w niedzielę przyjęły braci kleryków na posiłek. Dziękuję też wszystkim, którzy pomagali w tych dniach przy posiłkach: pani Marzenie, państwu Annie i Danielowi, pani Patrycji, pani Joannie i Edycie. Dziękuję także pani Ewie ze sklepu i jej współpracownikom.
  2. Dziękuję za wykonane w ostatnich tygodniach różne prace: przy instalacji elektrycznej – panu Aleksandrowi, przy drzwiach wejściowych – panu Wojciechowi i Maciejowi, oraz za prace przy plebanii – panu Bartoszowi z kolegamioraz panu Michałowi ze współpracownikami.
  3. We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa msze o godz. 8.00 i 17.00. Litania do św. Józefa po mszy wieczornej. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy.
  4. W czwartek 21 marca przypada nasza doroczna adoracja całodzienna. O godz. 8.00 msza święta, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu. Jednocześnie będzie to dzień spowiedzi wielkanocnej. Spowiedź przed południem od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.00. W tych godzinach będzie zawsze jeden ksiądz w konfesjonale. Nie będzie rozdawanej komunii poza mszą świętą.
  5. W piątek 22 marca
    • od godz. 8.30 spowiedź i komunia w domach u chorych. Można zgłaszać chorych.
    • po mszy św. Droga Krzyżowa. Bardzo proszę o jej poprowadzenie mieszkańców Lęgniszewa i Zygmuntowa.
  6. W przyszłą niedzielę – wyjątkowo – wypominki roczne.
  7. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i złożoną ofiarę. O  posprzątanie na następną niedzielę proszę mieszkańców Stołężyna z ul. Parkowej.