IV Tydzień Wielkiego Postu

10 -16 marca 2024

1. Rozpoczęliśmy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne i szkolne w szkole podstawowej w Panigrodzu. Głosi je o. Karol Amroż OCarm, a w szkole klerycy karmeliccy z Krakowa.
    • W niedzielę o 10.30 w Sali Katechetycznej spotkanie i nauka rekolekcyjna dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a po mszy o godz. 11.00 spotkanie [również w Sali katechetycznej] dzieci pierwszokomunijnych – tych z 2023 roku i z bieżącego roku.
    • Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę podczas mszy o godz. 8.00 oraz 17.00.
    • Za wysłuchanie przynajmniej trzech nauk rekolekcyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dzisiaj o godz. 15.30 w Sali katechetycznej spotkanie z panem prof. Władysławem Sinkiewiczem, uznanym polskim kardiologiem, który w świecie znany jest także z prac badawczych nad Całunem Turyńskim. Pan Profesor opowie o medycznej prawdzie o śmierci Pana Jezusa na krzyżu w świetle Całunu Turyńskiego.
  3. We wtorek po mszy o godz. 8.00 litania do św. Józefa. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy o godz. 17.00.
  4. W piątek 15 marca po mszy św. Droga Krzyżowa. Bardzo proszę o jej poprowadzenie mieszkańców Stołężyna.
  5. Za tydzień w niedzielę 17 marca:
    • w salce katechetycznej Kiermasz Świąteczny od 8.30 do 12.30
    • organizujemy wyjazd na Misterium Pasyjne do Górki Klasztornej. Wyjazd o godz. 13.30, powrót ok. 18.00. Płatne 20 zł przy zapisach.
    • Gorzkie Żale po mszy o godz. 11.00.
  6. Spowiedź wielkanocna i całodzienna adoracja roczna w czwartek 21 marca. Szczegóły za tydzień.
  7. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i złożoną ofiarę. O  posprzątanie na następną niedzielę proszę mieszkańców Stołężyna z ul. Nowej duży blok [nr 1 i 3] oraz domy nr 2, 2a, 4, 7, 14.
  8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku, śp. Stanisława Frieske z Oleszna. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…