III Tydzień Wielkiego Postu

3 – 9 marca 2024

1.     We wtorek 5 marca o godz. 19.00 w Sali katechetycznej spotkanie z rodzicami ministrantów i służby liturgicznej.

2.     W środę 6 marca w naszej parafii przypada DZIEŃ STACYJNY. Zgodnie z zarządzeniem Kurii przez cały dzień adoracja, modlitwy i okazje do spowiedzi. Program tego dnia :

i.      Otwarcie kościoła od godz. 7.00. Od 7.30 okazja do spowiedzi.

ii.      Msza św. o 8.00 po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i pierwsza część różańca radosna – różaniec odmawiają mieszkańcy Lęgniszewa oraz Rozpętka i na zmianę adorują P. Jezusa aż do godz. 12.00.

iii.      Od godz. 11.30 okazja do spowiedzi do godz. 12.00. Spowiedź wielkanocna jest przewidziana na 21 marca – szczegóły później.

iv.      O godz. 12.00 Anioł Pański i druga część różańca [tajemnice światła] – różaniec odmawiają mieszkańcy Oleszna i na zmianę adorują P. Jezusa aż do godz. 15.00.

v.      O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale odmawiają mieszkańcy Stołężyna i adorują na zmianę aż do godz. 17.00.

vi.      Od 16.30 okazja do spowiedzi. O 17.00 msza, a potem trzecia część różańca [tajemnice bolesne]. Różaniec odmawiają mieszkańcy Zygmuntowa. Adorują potem na zmianę z mieszkańcami Panigrodza aż do godz. 20.30.

vii.      Od godz. 20.00 okazja do spowiedzi, a o godz. 20.30 czwarta cześć różańca [tajemnice chwalebne], nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zakończenie Apelem Jasnogórskim. Różaniec odmawiają i Apel prowadzą mieszkańcy Panigrodza.

3.     W czwartek 7 marca przypada pierwszy czwartek miesiąca – po mszy tzw. godzina święta i modlitwy o powołania.

4.     W piątek 8 marca po mszy Droga Krzyżowa – prowadzą mieszkańcy Rozpętka.

5.     W sobotę 9 marca o godz. 10.00 spotkanie kandydatów na ministrantów i do służby liturgicznej.

6.     W sobotę 9 marca mszą wieczorną i niedzielę rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne i szkolne w szkole podstawowej w Panigrodzu.

a.     Gorzkie Żale w tę niedzielę po mszy o godz. 9.00.

b.    W niedzielę o 10.30 w Sali Katechetycznej spotkanie i nauka rekolekcyjna dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a po mszy o godz. 11.00 spotkanie [również w Sali katechetycznej] dzieci pierwszokomunijnych – tych z 2023 roku i z bieżącego roku.

c.     Nauki rekolekcyjne ogólne w ciągu tygodnia podczas mszy o godz. 8.00 i 17.00. O szczegółach rekolekcji w przyszłą niedzielę.

d.    Za wysłuchanie przynajmniej trzech nauk rekolekcyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7.     W niedzielę 10 marca o godz. 15.30 w Sali katechetycznej spotkanie z panem prof. Władysławem Sinkiewiczem, uznanym polskim kardiologiem, który w świecie znany jest także z prac badawczych nad Całunem Turyńskim. Pan Profesor opowie o medycznej prawdzie o śmierci Pana Jezusa na krzyżu w świetle Całunu Turyńskiego.

8.     W niedzielę 17 marca organizujemy wyjazd na Misterium Pasyjne do Górki Klasztornej. Wyjazd o godz. 13.30, powrót ok. 18.00. Płatne 20 zł przy zapisach.

9.     Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i złożoną ofiarę. O  posprzątanie na następną niedzielę proszę mieszkańców Stołężyna z ul. Nowej małe bloki i domy nr 6, 8, 10, 12.